Przestrzenie publiczne w nowej publikacji dr hab. Zbigniewa Przygodzkiego i dr Jagody Adamus

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się współautorska monografia dr Jagody Adamus i dr hab. Zbigniewa Przygodzkiego, prof. UŁ pt. "Ekonomiczna wartość przestrzeni publicznych. Kapitał, wycena, zarządzanie". W książce autorzy prezentują ekonomiczną perspektywę w badaniach przestrzeni publicznych, które stanowią dobro ekonomiczne. Nowe podejście prezentowane w publikacji opiera się również o prezentację i wykorzystanie ekonomicznych metod wyceny wartości przestrzeni publicznych. To właśnie świadomość wartości przestrzeni publicznych staje się podstawą dla sprawnego zarządzania tym dobrem, co również jest składową treści książki. Monografia przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców: akademików, studentów takich kierunków, jak: ekonomia, zarządzanie, socjologia, gospodarka przestrzenna, geografia, architektura, a przede wszystkim dla praktyków zajmujących się przestrzeniami miejskimi i decydentów w zakresie polityki miejskiej. Więcej informacji na temat otwartej monografii można uzyskać na stronie Wydawnictwa UŁ.

ZP_JA_2022